Hét év alatt sem sikerült megoldani a leégett szentesi iskola ügyét
Még mindig egy olyan „ideiglenes” helyszínen van a szentesi Rigó Alajos iskola, ahol nincs akadálymentesítés, szűkek a folyosók, kevés a mosdó.
Még mindig egy olyan „ideiglenes” helyszínen van a szentesi Rigó Alajos iskola, ahol nincs akadálymentesítés, szűkek a folyosók, kevés a mosdó.
Bár nem árulják el, hogy hol tesztelik a Pintér Sándor nevével fémjelzett pedagógus értékelési rendszert, már érkeznek az első hírek a pilot-programról. Ezekből már jól látható, mi várhat minden tanárra és iskolavezetőre szeptembertől.
Akadozik a polgári engedetlenség miatt elbocsátott tanárok pótlása. Az iskolák veszteségét még az a gyászmunka is tetézi, amit a volt kollégáknak, diákoknak kell magukban elvégezniük.
Egy 12 gyerekes tornanádaskai pár összesen már öt és fél évet ült, mert nem tudták kifizetni a bírságot. Az egyik lányuk lett a többi gyerek gyámja, hogy ne szakítsák ki őket a családból.
A TASZ szerint egyre több az olyan eset, amikor egyszerűen nincs, aki ellássa a betegeket – így, hogy azok ne tegyenek kárt magukban, inkább lekötözik őket.
Az új egészségügyi törvénycsomag szigorítaná az orvosi esztétikai beavatkozásokat, szűkítené az egészségügyben egyéni vállalkozóként dolgozók körét, viszont a mentőtiszteknek is lehetőséget adna arra, hogy halottvizsgálatot végezzenek. Szakértőkkel elemeztük ki, hogy észszerűek-e ezek az ötletek.
A gyakorlattal olyan helyzetekre szeretnék felkészíteni a hatóságokat, amikben egyszerre tömegek sérülhetnek meg.
Az eredetileg kijelölt nyolc településből már csak egy számíthat arra, hogy börtönt épít náluk a kormány, de egyelőre még ott sem történt egy kapavágás sem. A korábban kiképzett börtönőrök többsége már le is szerelt, a hoppon maradt önkormányzatoknak főhet a fejük, hogy mihez kezdjenek a visszakapott területekkel. Eközben szép lassan ismét nő a börtönzsúfoltság: az elmúlt 33 évben nem ültek annyian a rácsok mögött Magyarországon, mint most.
Magukon érezhetik a jövőben Pintér Sándor szemét a tanárok, mivel technikai megfigyelésük lehetősége bekerül a köznevelési törvénybe. Az időzítés fenyegetőnek hat, de a szabályozás megegyezik azzal, amivel minden magyar munkavállalónak együtt kell élnie. A főnöki ellenőrzésnek vannak határai, a baj az, hogy nem egyértelműek.
Jogszabálymódosításról egyeztetett a Belügyminisztérium az oktatás szereplőivel.
Négy kérdést tett fel Mellár Tamás, háromra nem kapott választ.
Ez pont az a fajta bizonytalanság, ami miatt tiltakozik a Magyar Orvosi Kamara.
Kincses Gyula szerint a kamara ellehetetlenítésén a kormány többet veszített, mint a testület.
Az anafilaxiás sokk allergiával élő gyerekek életét biztonságosabbá tudná tenni a Belügyminisztérium azzal, ha biztosítaná, hogy minden óvodában és iskolában legyen kéznél életmentő injekció. Az érintetteket képviselő egyesület szerint azonban ez a megoldás még várat magára.
A tantestületek is egy sor jogosultságukat elvesztenék, jöhetnek a vándortanárok.
A kormány honlapjára töltötték fel a jogszabálytervezetet, melyben részletezik a pedagógusok béremelésének terveit, a köznevelési foglalkoztatási jogviszony bevezetését és más változtatásokat. Mindent lehet véleményezni, az észrevételeket március 10-ig, e-mailben várják.
Miközben a kormány a Magyar Orvosi Kamarával háborúzik, március elsejétől három megyében működik az új ügyeleti rendszer. Az átállás nem lesz könnyű, Győrben például keményen ellenállnak az orvosok. Hajdú-Biharban egy hónapja már az új rend szerint működnek. Mivel kifelé csak a sikereket kommunikálják, több orvossal is beszéltünk arról, hogyan működik a rendszer, és mit várnak a továbbiakban. Egyik forrásunk tudomása szerint Takács Péter államtitkár országjáró körútra indul, hogy a városi kórházak szerepéről egyeztessen. A konkrétumokat itt is mély hallgatás övezi.
Rendszerszintű problémák állnak a januári rendőrségi tragédia (és korábbi rendőröket ért súlyos sérülések) mögött, mondja véleménycikkében a Momentum rendészeti szakpolitikusa, volt rendőrkapitány, a Rendőrtiszti Főiskola egykori oktatója. Szerinte az intézkedő rendőrök helyzete aránytalan a bűnözőkkel szemben: olyan, mintha a ringbe egy profi bokszoló ellenfele támadó eszközöket is bevinne, és bármilyen tiltott technikát alkalmazhatna.
A Belügyminisztérium decemberben beszélt először a bérezést is érintő új koncepcióról.